Vstřikovací lisy se servopohonem, Extruzní a recyklační linky, Velkoobjemové drtící a recyklační stroje

< Zpět

Vstřikovací lisy vynikají vysokou kvalitou zpracování, nízkou spotřebou elektrické energie, kvalitními komponenty od renomovaných světových výrobců, atraktivním designem za velice příznivou, konkurenceschopnou cenu. Jsou primárně určeny pro automobilový, elektrotechnický a obalový průmysl, dále pro výrobu spotřebního zboží.

Vstřikovací lisy s hybridním servopohonem

TM serie 900 kN – 4200 kN

TM serie 5600 kN – 30000 kN

Představujeme Vám 2 řady vstřikovacích lisů, které splní veškerá Vaše očekávání. Naše vstřikovací lisy mají technické předpoklady, aby se zařadily mezi renomované evropské značky díky použité koncepci, zpracování a v neposlední řadě díky použitým špičkovým komponentům od významných světových výrobců. Naše stroje splňují CE safety standard dle metodiky EU.

Servo pohony strojů.

Pohon vstřikolisů servo systémem s hydraulickým okruhem zajišťuje přesné, rychlé a hladké pohyby všech částí stroje.
Díky tomu se podstatně zjednodušila celá hydraulika, kdy odpadly choulostivé proporcionální ventily, snížila se hlučnost stroje až o 70% a spotřeba elektrické energie klesla až o 50 % oproti klasické koncepci s variabilním čerpadlem.
Tato koncepce prodlužuje významně životnost stroje a zároveň prodlužuje intervaly výměny hydraulického oleje, protože není nutné ohřívat olej na vysoké teploty. Pro vstřikolisy řady 900 kN – 4200 kN používáme servo motory PHASE, drivery Beston a čerpadla Eckerle. Na přání montujeme také kompletní systém Bosch-Rexroth. Pro vstřikolisy řady 5600 kN – 14200 kN a dále používáme servo motory PHASE, drivery Innovance a čerpadla Sumimoto. Hydraulické prvky používáme od firem Rexroth nebo Vickers. Hydromotory od Calzoni a hydraulické hadice od Good Year a Alfagomma. Centrální mazací systém je od firmy HERG (FOSHAN).

Řídící systém KEBA.

Uspěšně spolupracujeme s rakouským výrobcem řídících systémů firmou KEBA respektive jejím zastoupením firmou Kesat a.s. z Jihlavy, kdy používáme při renovacích použitých vstřikolisů její systémy KePlast. Proto naše rozhodnutí instalovat řídící jednotky také do našich nových vstřikolisů bylo jednoznačné. Používáme 3 varianty dle typu vstřikovacího lisu a přání zákazníka. KEBA i1075 s 10“ barevným displejem KEBA i2580 s 12“ barevným dotykovým displejem. KEBA i5085 se 14“ barevným dotykovým displejem

KePlast:

Je ucelené řešení obsahující HW a SW pro řízení vstřikolisů všech typů (hydraulické, elektrické, hybridní). Zákazníky společnosti KEBA AG jsou největší světoví výrobci plastikářských strojů. Program KePlast se uplatní zejména tam, kde zákazník na starších strojích různé provenience požaduje zvýšení výkonu a energetické efektivity stroje. Pod obchodní značkou KEBA AG naleznete jeden z nejmodernějších řídících systémů v různých typových řadách dle velikosti stroje a složitosti výroby. (text KEBA)

Systém může být vybaven:

Měřením elektrické energie s výpočtem spotřeby a ukládáním těchto dat na paměťové medium (Flash card). Sběrem dat celého cyklu stroje (polohy, tlaky, rychlosti, časy, atd.) a jejich automatického ukládání. Samozřejmostí je nabídka komunikačního rozhraní Ethernet, Euromap 12/67, zásuvkami Euro 13, atd. Ke stroji lze připojit veškeré běžné periferie jako je robot, pásový dopravník, nasavač granulátu, barvící jednotka, externí regulace horkých vtoků a mnoho dalších zařízení dle přání zákazníka. Individuálně jsme schopni upravit program dle specifických požadavků.

Specifikace vstřikolisů:

Řada TM disponuje nejvyššími bezpečnostními standardy podle normy EN201CE.

Modulový design uzavírací a vstřikovací části v rámci celé série.

Jednotlivé části rámu jsou ohýbány zastudena a poté svařovány. Celá konstrukce je velmi tuhá, čímž nedochází k žádným deformacím při dlouhodobé intezivní výrobě. Prostor pro motor je rozšířen, což umožňuje lepší údržbu, lepší odvod tepla a možnost instalace speciálních motorů. Vnitřní strana olejové nádrže je lakována speciální vysoce odolnou barvou. Vstřikolisy řady 900 kN – 4200 kN navíc disponují rozměrným kruhovým průzorem.

Upínací desky mají T-drážky pro snadnou výměnu forem, otvor pro vyrážeč je enormní, což usnadňuje jeho nastavení a výměnu. Konstrukce desek s designem UG je podle mezinárodního standardu je srovnatelná s předními světovými výrobci. Díky této konstrukci jsou desky o 30% tužší oproti běžnému způsobu výroby rámu.

Konfigurace uzávěru formy

Pětibodový kloubový uzavírací mechanizmus
Optimalizované desky s vysokou pevností zajistí vyváženost formy
Několikanásobná mechanická a elektronická ochrana Nízkotlaké zařízení ochrany formy
Čtyřstupňová digitální kontrola tlaku, rychlosti a pozice formy při uzavírání
Čtyřstupňová digitální kontrola tlaku, rychlosti a pozice formy při otevírání
Speciální odolné lože pod pohyblivými deskami uzávěru
Jsou použita vysoce odolná ložiska ze slitiny mědi
Speciální design úpravy chromování vodících tyčí
Automatický lubrikační systém s možností nastavení objemu a četnosti mazání
Vysokorychlostní zařízení pro uzavírání formy
Automatické nastavení výšky formy pomocí hydromotoru
Automatická kontrola pozice vyrážece při uzavírání/otevírání formy

Řada vstřikolisů 900 kN – 4200 kN má rám lakován barvou bílou nebo šedou, kloubový mechanizmus je v bílé, šedé nebo zelené barvě, kryty jsou v barvě bílé, zelené a žluté. Jejich vzájemná kombinace je na přání zákazníka. Řada vstřikolisů 5600 kN – 14200 kN a dále má rám lakován šedou barvou, kloubový mechanizmus je v šedé barvě, kryty jsou v barvě bílé, zelené a žluté. Jejich vzájemná kombinace je na přání zákazníka. Tyto barevné kombinace jsou bez příplatku. Za příplatek je možné nalakovat vstřikolis dle specifického požadavku zákazníka.

 

 

Jednoduché a zdvojené kluzné kolejnice pro řadu 900 kN – 4200 kN
Zdvojené kluzné chromované tyče pro řadu 5200 kN – 14200 kN a dále
6 stupňové nastavení vtřikovací rychlosti, tlaku a pozice
3 stupňové nastavení udržovacíh tlaku, rychlosti a pozice
Kontrola pozice vstřiku a udržovacíh tlaku
Monitoring pozice vstřiku
Senzorem kontrolovaný proces vstřiku
Funkce studeného startu šneku
Funkce zpětného pohybu šneku před/po plastifikaci
Účinná plastifikační část s vysokým točivým momentem a vysikorychlostním hydromotorem
Výběr z několika průměru a typů šneků pro každou velikost vstřikolisu
PID kontrola teploty plastifikačního válce
Automatický ohřev plastifikačního válce
Ochranné prvky ohřevných zón
Měření rychlosti otáček šneku
Možnost instalace akumulátoru s dusíkem pro rychlý vstřik
Možnost instalace speciálních mísících špiček šneku pro specifické zpracování plastů

FOTOGALERIE